Kontakta oss

*” anger obligatoriska fält

Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.

Hitta till oss

UIC (Uppsala Innovation Centre)
Uppsala Science Park
751 83 Uppsala

Besök: Hubben, Dag Hammarskjölds väg 38

Fakturaadress

Uppsala Innovation Centre AB
Kund-id PDC7296
FE595
105 69 Stockholm

E-postfakturor skickas i PDF till PDC0000@privatgirot.se

Vårt team på UIC

Här är vi som jobbar på UIC. Tveka inte att kontakta oss om du vill veta mer eller bolla din idé. Vi hörs!

Andy Browning

Projektledare life science-plattform

andy.browning@uic.se

070-618 16 35

Britt Sjölander

Assistent ekonomi och administration

britt.sjolander@uic.se

070-173 92 91

Camilla Camilton

Assistent ekonomi och HR

camilla.camilton@uic.se

Elin Smeds

Administratör

elin.smeds@uic.se

073-316 16 67

Emma Hansson

Affärsutvecklare & Programansvarig UIC Build

emma.hansson@uic.se

070-653 85 69

Helena Kristersson

Programansvarig UIC Accelerator

helena.kristersson@uic.se

070-300 27 11

Jenny Valegren

Kommunikatör

jenny.valegren@uic.se

073-079 07 21

Karin Modéen

Vice VD/Ekonomichef

karin.modeen@uic.se

018-477 04 42

Lars Dahlbom

Affärsutvecklare

lars.dahlbom@uic.se

070-529 40 21

Michael Camitz

Projektledare

michael.camitz@uic.se

070-510 17 44

Monica Hedberg

Programansvarig ESA BIC Sweden

monica.hedberg@uic.se

072-160 50 40

Muktar Ahmed

Affärsutvecklare & Programansvarig UIC Startup

muktar.ahmed@uic.se

070-241 48 03

Niclas Stjernberg

VD

niclas.stjernberg@uic.se

073-029 22 06

Tommy Lindgren

Kommunikation

tommy.lindgren@uic.se

070-555 19 40

Vedrana Ilic

Kommunikatör (tjänstledig)

vedrana.ilic@uic.se

070-851 97 04